×
Ana Sayfa Üretim Toptan Satış İK İletişim ENG

Üretim faaliyetlerimizin yanı sıra, elektrik sektörünün toptan satış alanında faaliyet göstermek üzere, Can Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş. 17.08.2007 tarihinde kurulmuş olup, 01.05.2008 tarihinde EPDK’ dan “Toptan Satış Lisansı” nı almıştır.

Can Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş. piyasa düzenlemeleri dahilinde elektrik enerjisi ve/veya kapasite ticareti yapmakta ve toptan satışın yanı sıra tedarik ettiği elektriği doğrudan serbest tüketicilere de satabilmektedir. Elektrik enerjisi ithalatının ve ihracatının yapılmasına yönelik tüm olanaklar da Toptan Satış Lisansı kapsamında değerlendirilmektedir.

Can Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş. temel olarak müşteri odaklı bir satış ve pazarlama faaliyeti gerçekleştirmekte, müşterilerinin tercih ettiği bir tedarikçi olmak adına bir taraftan müşterilerinin beklentilerini mümkün olan en üst düzeyde karşılayacak kalitede hizmet sunarken diğer taraftan da müşterileri ile paylaşıma dayalı yaklaşımlar oluşturarak sistem ve süreçlerini bu doğrultuda geliştirmektedir.

Bu anlamda şirket ilk ticari faaliyetlerine Ağustos-2008’ de başlamış olup günümüze kadar ki süreç içerisinde portföyüne ülke genelinde çok önemli tüketicileri dahil etmiş olup her geçen gün portföyünü daha da güçlendirmektedir.

Can Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş. elektrik enerjisi ticari faaliyetlerinin yanı sıra, grup şirketlerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirket, dengeleme piyasasındaki operasyonları, santrallerin üretim optimizasyonları ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında Can Enerji Toptan Elektrik Ticaret A.Ş., Can Enerji Entegre Elektrik Üretim A.Ş.’ ye danışmanlık sunmaktadır.

Uzun dönemde güvenilir ve uygun maliyetli doğal gaz veya olası diğer yakıtların arzını sağlamak amacı ile mevcut ve yeni santrallerin doğal gaz ve olası diğer yakıt tedarik sözleşmelerinin yapılması, orta ve uzun vade için yakıt tedarik stratejilerinin oluşturulması, yakıt optimizasyon sistemlerinin kurulması ve buna yönelik risklerin yönetilmesi konusunda da Enerji Grubu şirketlerine danışmanlık hizmeti vermektedir.